Pasākums

Latvijā tikai aptuveni 7% iedzīvotāju apmeklē fitnesa zāles, kamēr Eiropā kopumā aptuveni 16%

22 Jun 2024 4 min read

Šobrīd Latvijā tikai aptuveni 7% jeb 170 000 iedzīvotāju regulāri apmeklē fitnesa zāles, Rīgā šis rādītājs ir nedaudz augstāks – aptuveni 10%, kamēr Eiropā kopumā statistika ir daudz augstāka – fitnesa zāles apmeklē aptuveni 16% iedzīvotāju, savukārt, Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā šis rādītājs ir 35%, tāpēc Latvijai ir, uz ko tiekties. Lai sekmētu iedzīvotāju interese ne tikai par fitnesu, bet veselīgu dzīvesveidu kopumā, svarīgs ir arī valsts atbalsts,  sporta kluba LEMON GYM renovētā Teikas kluba atklāšanas pasākumā uzsvēra Latvijas Veselības un Fitnesa asociācijas vadītājs Gints Kuzņecovs.

Iepazīstinot ar aktualitātēm un tendencēm fitnesa jomā, asociācijas vadītājs uzsvēra, ka fitness paliek daudzveidīgāks, un tajā ienākuši arī elementi no krosfita un spēka treniņiem, kas maina nozari un padara trenēšanās pieeju daudz holistiskāku. Viņš norādīja, ka cilvēki kļūst zinošāki un uz sporta zāli aizvien biežāk dodas, ne tikai ar mērķi uzlabot vizuālo tēlu, bet veselību kopumā.

“Viena no tendencēm, ko ietekmējusi pandēmija, ir interese par individuālajiem jeb privātajiem treniņiem sertificētu treneru uzraudzībā, apgūstot pareizu un drošu dažādu vingrinājumu izpildi,” skaidroja G.Kuzņecovs. Tiek lēsts, ka nozares apgrozījums 2023. gadā būs vērtējams 30 miljonu eiro apmērā. Asociācijas 2024. gada mērķis ir palielināt to Latvijas iedzīvotāju skaitu, kuri regulāri apmeklē fitnesa zāles, līdz 10% no kopējā iedzīvotāju skaita.

“Esam otra lielākā sporta klubu ķēde pēc sporta klubu skaita, un klubus gadā apmeklē vairāk nekā 22 000 klientu. Paredzam, ka 2024. gadā mūsu sporta klubos veselīgāku dzīvesveidu uzsāks vismaz par 10 – 15% vairāk klientu nekā pērn. Darbojoties jau astoto gadu un sekojot līdzi tendencēm, varam teikt, ka apmeklētāji novērtē arī grupu treniņus, kas palīdz uzturēt motivāciju, veido kopienu un palīdz jaunajiem klientiem uzzināt, kā pareizi izpildīt vingrojumus,” stāstīja LEMON GYM Latvijas reģiona vadītāja Agnija Grantiņa.

Renovētā kluba atklāšanas pasākumā ar iedvesmas lekciju uzstājās arī sertificēta fitnesa un uztura speciāliste Madara Meiere, kura dalījās ar vairākiem ieteikumiem, lai apņemšanās būt fiziski aktīvam un dzīvot veselīgāk, saglabātos ilgtermiņā. “Svarīgākie ir pieci elementi – motivācija jeb spēja atbildēt uz jautājumu “kāpēc mēs to darām?”, laiks pilnvērtīgam miegam, rūpes par mentālo veselību un stresa pārvaldība, un, protams, sabalansēts uzturs,” skaidroja M.Meiere.

Bijušais hokejists un hokeja komandas kapteinis Lauris Dārziņš iedvesmoja pasākuma dalībniekus, norādot, cik svarīgi ir apzināties, ka arī fitnesā vai jebkurā citā sporta veidā, rezultātus nevar sasniegt uzreiz, ar pirmo piegājienu. “Smagākie vienmēr ir tie brīži, kad kaut kas neizdodas, nesanāk sasniegt plānoto mērķi tik ātri, cik iecerēts, tomēr ir jāmācās novērtēt arī tas, ka ir izdevies tikt līdz iespējai mēģināt. Katra iespēja jau ir sasniegums, pat, ja uzreiz neatnes cerēto rezultātu,” uzsvēra L.Dārziņš.

Pasākuma ietvaros tika runāts arī par fitnesa nozares nozīmi kopumā, skaidrojot, ka nepietiekamas fiziskās aktivitātes dēļ Latvijas valsts ik gadu zaudē 190 miljonus eiro – nepietiekamas fiziskās aktivitātes rada ietekmi uz veselību, piemēram, fiziskās veselības traucējumus (muguras sāpes, locītavu sāpes, galvassāpes u.c.), kā arī mentālās veselības traucējumus (depresija, bezmiegs, stress), kuru rezultātā jāapmeklē ārsts.

Ar renovētā Teikas kluba atkāšanas pasākumu vienlaikus tika atzīmēts arī LEMON GYM astotais darbības gads.  Par godu šim zīmīgajam skaitlim, pasākuma apmeklētājiem bija iespēja bez maksas izmēģināt 8 dažādus grupu treniņus, kā arī piedalīties 8 spēka un veiklības izaicinājumos, vienlaikus iepazīstoties ar visiem kluba jaunumiem – mūsdienīgiem trenažieriem, jauno funkcionālo zonu un Booty zonu (pirmā šāda tipa zona zīmola klubos), saunu u.c.

Par uzņēmumu:

LEMON GYM ir vadošais sporta klubu tīkls Latvijā pieejamo cenu segmentā un lielākais sporta klubu tīklu Baltijā, kas apmeklētājiem pieejams visu diennakti. Latvijā uzņēmums darbojas jau kopš 2016. gada. Šobrīd sporta klubu tīklā ir pieejami astoņi sporta klubi Rīgā – Imantā, Teikā, Juglā, Purvciemā, Pļavniekos, Ķengaragā, Akropolē un Skanstē. 

Papildu informācija:
Linda Reinfelde
LEMON GYM mārketinga projektu vadītāja
linda@lemongym.lv